Loading...
Giriş Yap İLAN VER

Termal Ve Kaplıcalar

Anasayfa Haber ve Duyurular Termal Ve Kaplıcalar
Sevdiklerinizle Paylaşın

Termal Ve Kaplıcalar


Ülkemizin gerçek birer şifa kaynağı olan, “termal suları cenneti” olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Peki yüzyıllardır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan bu kadim şifa kaynaklarının, hangi bölgelerimizde olduğunu ve hangi hastalıklara iyi geldiğini biliyor musunuz? Sizin için kaplıca bölgelerimizi ve sularının özelliklerini araştırdık. Astımdan kas hastalıklarına, karaciğer ve böbrekten, cilt ve deri hastalıklarına hatta unutkanlıktan, ruhsal gerginliğe kadar her derdin devası kaplıca zenginliğimiz konusunda her zaman yararlanabileceğiniz bir rehber hazırladık.Bursa Termal Suları
Bursa termal oteller ve kaplıcalar açısından sadece Türkiye’nin değil, dünyanın sayılı şehirleri arasındadır. Termal sularının sıcaklık derecesi, 45-83°C’dir. Çekirge, Armutlu, Gemlik, Oylat kaplıcaları olarak bölgelere ayrılır. Termal sularının içerisinde maden eriyikleriyle zengin kimyasal maddeler, gazlar ve yüksek radyoaktivite bulunur. Ayrıca kalsiyum, sodyum, bikarbonatlı oligo, radyon, kükürt bileşenleri açısından da zengindir. Bursa kaplıcaları; romatizma hastalıklarına, hareket sistemlerinin ağrılı hastalıklarına, damar tıkanıklıklarına, diyabet, gut, metabolizma bozuklukları ile karaciğer ve safra yolları hastalıklarına iyi gelir. Astım gibi bazı solunum yolları rahatsızlıkları için şifa kaynağıdır.


Yalova Termal Suları
Yalova termal oteller bakımından çok zengin bir bölgedir. Termal suların sıcaklıkları 55-60°C arasında değişmektedir. Yalova termal kaplıca sularının içerisinde yoğun halde kükürt bulunmaktadır. Sülfat, bikarbonat, klorür, kalsiyum, sodyum ve karbondioksit olmak üzere 32 farklı mineral ile zengin Yalova’nın suyu mucize kaynağı gibidir. Romatizma ve kas hastalıkları yanında felçler, sindirim sistemi, karaciğer, safra kesesi, böbrek ve kadın hastalıklarına faydalıdır. Ayrıca ameliyat sonrası rahatsızlıklarında, kırık tedavilerinde rahatlatıcı ve tedavi edici özellikleri olduğu saptanmıştır.


Afyon Termal Suları
Geniş bir alana sahip olan Afyon termal sularının sıcaklıkları 40-98°C arasındadır. Araplıdede, Gazlı Göl, Gece, Heybeli Hüdai, Ömer kaplıcaları Afyon termal otellerinin bulunduğu en ünlü bölgelerdir. Sodyum bikarbonatlı, florürlü ve karışık nitelikte termomineralli olan Afyon kaynak suları, hafif radyoaktif bileşimi içerir. Afyon kaplıcaları romatizma, dolaşım sistemi hastalıkları, damar tıkanıklığı ve kalp rahatsızlıkları, sinir ve kas hastalıklarına iyi gelir. Bunların yanı sıra sindirim sistemi, bronşit, cilt ve kadın hastalıkları tedavilerinde faydalıdır.


Ankara Termal Suları
Farklı birçok bölgeden oluşan Ankara termallerinin su sıcaklıkları 31-52°C arasında değişmektedir. Ayaş, Haymana, Kızılcahamam, Dutlu bölgeleri Ankara’nın en ünlü kaplıcalarının sahibidir. Bu kaplıcaların kimyasal bileşiminde bikarbonat, sodyum, magnezyum, sülfat, kalsiyum ve karbondioksit vardır. Ankara’nın termalleri romatizma, karaciğer, böbrek, mide, bağırsak, solunum yolları ve deri hastalıklarından, kalp ve kan dolaşım rahatsızlıklarına, kadın ve çocuk hastalıklarından sinirsel ve kas yorgunluğuna şifa sağlar.


Balıkesir Termal Suları
Acısu, Altınsuyu, Ekşisu, Emendere, Gönen, Hisaralan, Ilıca, Ilıcaoba, Kum Ilıcası, Kepekler gibi birçok farklı bölgesi ile kaplıca konusunda zengin kentlerimizden biridir. Termal sularının sıcaklıkları 31-75°C arasında değişiklik gösterir. Balıkesir kaplıcalarının içerisinde sodyum, kalsiyum, klor, sülfat, sodyum, karbondioksitli, sülfür, magnezyum ve arsenik bulunmaktadır. Bölgedeki kaynak suları romatizma, siyatik, kireçlenme, kadın hastalıkları gibi hastalıklara iyi gelmesinin yanı sıra bazı cilt ve deri hastalıklarının tedavisine de yardımcı olmaktadır.


Denizli Termal Suları
Denizli termal sularının sıcaklıkları 33-35,5°C arasında değişiklik gösterir. Pamukkale, Karahayıt, Yenice, Denizli kaplıcalarının bulunduğu bölgelerdir. Bikarbonatlı acı maden sularının yanında sülfat kalsiyum, sodyum, magnezyum ve karbondioksit içeren kaplıca suları vardır. Denizli kaynak suları; kalp hastalıkları, damar sertliği, tansiyon, romatizma, deri, göz, raşitizm, felç, sinir ve damar hastalıklarına iyi gelir. Böbrek taşı ve idrar yolları enfeksiyonlarını tedavi edici özelliğe sahiptir.


İzmir Termal Suları
İzmir’in çeşitli bölgelerinde çıkan termal suların sıcaklık aralığı 26-140°C’dir. İzmir kaplıcaları Agememnun, Bademli, Bozköy, Cumalı, Çeşme, Deliömer, Dereköy, Dikili, Doğanbey, Şifne’dir. Klorür, kükürt, sülfat, potasyum, magnezyum ve sodyum bikarbonat ihtiva eden İzmir kaynak sularının radyoaktivite oranı yüksektir. İzmir termal sularının romatizmal rahatsızlıklar, sindirim sistemi, metabolizma bozuklukları, dolaşım ve kalp hastalıkları, bazı iltihaplar, deri hastalıkları, hareket sistemi ve göz hastalıklarına iyi geldiği bilinir.


Manisa Termal Suları

Manisa kaplıcalarının su sıcaklığı 37-96°C arasında değişmektedir. Emirler, Ilıcak, Kurşunlu, Menteşe, Sart kaplıcaları şehrin termal sularının bulunduğu yerlerdir. Kalsiyum, sülfat, bikarbonat ve hidrojen sülfürlü suların bileşiminden oluşur. Manisa bölgesindeki termal sularının romatizma, cilt sorunları, yanında kadın, solunum yolu ve sinirsel hastalıklar ile ameliyat sonrası eklem ve kireçlenme rahatsızlıklarına olumlu etkileri vardır.


Hatay Termal Suları

Hatay'ın Erzin ilçesinde bulunan şifalı kaplıcalar yaz sezonuna başladı. Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis ve Adana'dan çok sayıda ziyaretçisi bulunan kaplıcalarda dağdan çıkan su sindirim sistemi, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları, metabolizma bozukluğu ve romatizmaya kadar birçok hastalığın şifa kaynağı.Erzin'in Başlamış Köyü'nde 1940'lı yıllardan bu yana hastaların uğrak yeri haline gelen kaplıcalar, günümüzde de şifa arayanların umut aradığı önemli mekanlar arasında bulunuyor. Sülfat, magnezyum, kalsiyum, karbondioksit ve bromürlü bir bileşime sahip 24 derece sıcaklıktaki kaplıca suyu sindirim sistemi hastalıkları, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları ve metabolizma bozukluklarına iyi geliyor.

   Okumaktan Hoşlanacağınız Bir Yazımız Burada

https://www.termal360.com/satilik-devremulk-fiyatlari.htmlHemen ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Hemen İlan Ver!

Şimdi
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Hemen
Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.