Loading...
Giriş Yap İLAN VER

Karadeniz Bölgesi Devremülk Otelleri

Anasayfa Haber ve Duyurular Karadeniz Bölgesi Devremülk Otelleri
Sevdiklerinizle Paylaşın

Karadeniz Bölgesi Devremülk Otelleri

TÜRKİYE' DE YAPILAN ANKETLERDE EN ÇOK GİTMEK İSTEDİĞİNİZ YER SORUSUNUN CEVABI HER ZAMAN AÇIK ARA KARADENİZ BÖLGESİ OLMUŞTUR.DÜZCE, BOLU, ZONGULDAK, KARABÜK, BARTIN, KASTAMONU, SİNOP, ÇORUM, AMASYA, SAMSUN, TOKAT, ORDU, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, BAYBURT, TRABZON, RİZE VE ARTVİN KARADENİZ BÖLGESİNİN GÜZEL ŞEHİRLERİ.


Karadeniz daha çok tur firmalarının gezmeğe dayalı hazırladıkları programlarla tanınıyor.Karadenizi boydan boya gezme imkanı sağlayan bu turlardan istifade etmiş bir çok insan ve yapmayı düşünende hayli fazla insan olduğunu biliyoruz.

Konaklama imkanları açısından her şehirde büyük oteller bulmak mümkün olmasada,karadenizin büyük şehirlerinde harika oteller mevcut.Daha çok butik oteller cenneti olduğunu söyleyebiliriz bölgenin.Eski taş evlerin yenilenmesi ile butik otellerde yer bulmakta oldukça zor.


Karadeniz' in coğrafi konumu ve doğası ile iklim şartlarının getirdiği Yaylacılık turizm pazarındada önemli yer tutmakta ve insanlar Karadeniz yaylalarında yapılan festivallerede oldukça ilgi göstermekte.

    Bu bölgede devremülk otellerinin ortaya çıkması en eskisi 10 yıl diğerleri bir kaç yıllık tesisler olarak 4 tesis sayabiliyoruz.Bu kadar doğal zenginliğe sahib bir bölgede yok denecek kadar az tesis bulunması sizi üzmesin.Çünkü yatırımcıların dikkati çeken bölgeye 2019 yılında 3 proje daha eklendi ve hızla bölgenin devremülk otelleri ihtiyacının karşılanmasını bekliyoruz.

Bu nadide devremülk otellerini sıralarken kısada olsa onlardan bahsedeceğiz.


Karadeniz Bölgesinin İlk Devremülk Oteli Ferko Kastamonu Ilgaz Mountain Resort Hotel 

Ilgaz dağları Kastamonu ve Çankırı şehirlerinin birleştiği lokasyonda bulunmakta.Zirve yüksekliği 2546 m olan sıradağlar 50 km uzunluğundaki kütlesi ile Karadeniz bölgesinin kütle olarak en büyük dağ kütlesine sahib.Kastamonu merkezine 40 km uzaklıkta olan Ilgaz dağları kış turizmi için cazip tatil merkezlerinden birisi.Kastamonu merezinden hareket eden otobüslerle ulaşım oldukça kolay.


Aralık aylarında başlayan kar yağışı 50 cm ile 250 cm arasında kar tutmasını sağlar.Ilgaz kayak merkezi toplamda 3800 m kayak pistine sahib ve çocuklarında kayak yapabilmesi için yeterince imkana sahib.Kastamonu Mountain Resort Hotel bu güzel yerde önemli konaklama imkanları sunuyor.Devremülk tatil anlayışı ile devremülk sahibi olanlar için keyfiyetli tatil yapabilmeleri mümkün.


Ferko Kastamonu Ilgaz Mountain Resort Hotel  261 oda ve 538 yatak kapasitesi ile misafirlerini ağırlamakta.Tesiste 2 adat restoran ve 2 adet cafe-bar bulunuyor.Türk hamamı,sauna,Isıtmalı kapalı yüzme havuzu ve masaj imkanlarından faydalanarak keyifle zaman geçirmek mümkün.Fitness salonu ile formu korumak,kayak merkezinin imkanları ile karın tadını çıkarmakta önemli aktivitelerden.Kayak eğitimi almak ve kayak ekipmanları kiralayarak 5 pistten faydalanabilme imkanlarıda çok cazip.


BOLU - NARVEN TERMAL KASABA  

Bolu' nun % 56 sı dağlarla kaplıdır.Bolu Dağları; en yüksek yeri 1980 m. ile Çele Doruğu, ve Abant Dağları (1748 m.), Gerede’nin kuzeyinde Arkot (1877 m.) ve Göl Dağları (1112 m.)dır. En güneyde ilk iki sıradan daha yüksek olan ve genel olarak Köroğlu Dağları (en yüksek yeri 2499 m.) adı verilen volkanik dağlar uzanır. Bolu’nun güneyindeki uzantısı Seben Dağları 1854 m. Mudurnu civarında Ardıç Dağları 1443 m. Güneydeki Çal Tepesi ise 1640 m. yüksekliğindedir.İl Yüzölçümünün % 8’ini kaplayan ovalar genel olarak batı – doğu istikametinde uzanırlar. 725 m. yükseltideki Bolu Ovası ve 1300 m. yükseltideki Gerede Ovaları en genişleridir. Diğer ovalar ise Yeniçağa Ovası, Mudurnu Ovası ve Göynük ilçesinin güneyinde Himmetoğlu Ovasıdır.


Tarihçe :M.Ö. 1200’lü yıllarda bütün Hitit toprakları gibi Bolu da Friglerin elindeydi. M.Ö. 6. asırda Persler bölgeye hakim oldular. M.Ö. 336’da Büyük İskender Persleri yenerek Anadolu’nun bir çok yeri gibi Bolu’yu da ele geçirdi. Büyük İskender’in ölümü üzerine Makedonya yıkılınca Bolu bölgesinde Bitinya Krallığı kuruldu. Yazılı belgeler, o dönemlerden kalan arkeolojik eserler ve tarih kaynaklarına göre, Trak göçleri sonunda Sakarya ve Filyos Nehrinin yayı içine yerleşen halk “Bithyn” ismi ile anılıyordu. Bu yüzden Bolu’nun da içinde bulunduğu Kuzeybatı Anadolu’ya “Bithynia” denilmiştir. Bithynler tarafından Salonia Campus denilen Bolu Ovası ve çevresinin adı Romalılar tarafından “Claudio Polis” olarak değiştirilmiştir. Bolu isminin de “Polis”ten geldiği sanılmaktadır. Üç tepe üzerinde kurulmuş olan şehir içte ve dışta surlara sahipti. Şehrin kuzeyinde Halı Hisarı bölgesinde bu surların kalıntıları görülebilmektedir. 1071 Malazgirt zaferinden sonra batıya yayılan Türkmenler 3 yıl sonra Bolu’ya yerleştiler. Selçuklu Devleti’nin komutanları Artuk, Tutuk, Danişmend, Karateki ve Saltuk Beyler Süleyman Şah’ın emrinde İstanbul sınırına dayandılar. Bu akınlar sırasında Bolu, Horasanlı Aslahaddin tarafından fethedilmiştir.


Bolu Yöresine Osmanlı akını ilk kez Osman Gazi tarafından başlatılmıştır. Bolu yöresinin tümüyle fethedilmesi ise Orhan Gazi döneminin ilk yıllarına (1324 – 1326) rastlar. Bir başka rivayete göre Osmanlılar zamanında bölgede, bol olarak Uluğ – Alim olması nedeniyle önceleri “Bol Uluğ”, zamanla yöre “BOLU” olarak isimlendirilmiştir. Yıldırım Beyazid’in ölümü ile başlayan şehzadeler savaşına Bolu, birçok kez sahne oldu. Bolu, Ankara Savaşı sonrası Timur’un talan ettiği bölgelerin dışında kaldığı gibi, bu tehlike bitinceye kadar, Osmanlı Devleti’nin 2. kurucusu sayılan Çelebi Mehmet’i de Kızık Yaylasında barındıran belde olmuştur. Çelebi Mehmet’in Osmanlı Devleti’nin birliğini sağlamasından sonra ise Bolu, düzenli bir yönetime kavuştu.


1324 – 1692 yılları arasında Bolu, 36 kazası olan bir sancak beyliği idi. XVI. Yüzyılda Bolu, ikinci derece Şehzade sancaklarından biri oldu. 2. Bayezit döneminde Şehzade Süleyman (Kanuni) buraya atandı. 1683-1792 yılları arasında Bolu, Voyvodalıkla yönetildi. II. Mahmut zamanında ise Mutasarrıflığa dönüştürüldü. (1811) Tanzimat sonrası Bolu; Kastamonu eyaletine bağlandı (1864). 1909 yılında ise tekrar Mutasarrıflığa dönüştürüldü.

Mondros Mütarekesi’nin yürürlüğe girmesi ve İzmir’in işgal edilmesinin ardından Bolu yöresinde ilk Müdafa-i Hukuk Cemiyeti Gerede’de örgütlendi. Bolu 1. Dünya Savaşı’nda ve sonrasında düşman işgaline uğramadı fakat maddi zarar gördü. Mustafa Kemal Paşa önderliğinde yapılan milli mücadele dönemlerinin sonunda Bolu, 10 Ekim 1923’de Mutasarrıflık devrini tamamladı ve vilayet haline getirildi.


Narven Termal Kasaba; adını Anadolu'da bulunan karaağaçtan alan "Sağlık Kasabası" projesidir. 450.000 m2 alanda, 1200 m uzunlukta ve 400m genişlikteki büyük bir arazide yükselen Narven Termal Kasaba, adına uygun olarak doğal ile uyumlu bir şekilde projelendirilmiştir. Birinci etabı ile hizmete giren Narven’de hayat başladı.


1+1, 2+1, 3+1 ve Villa tipinde devremülk seçeneklerine sahib mükemmel bir tesis olarak özetleyebiliriz.

Narven Termal Kasaba' yı bizim anlatmamız saatlerce sürebileceğinden sizin için buraya otelin resmi web sayfasınının linkini bırakıyoruz.

https://www.narven.com.tr/tr/


Carpediem Dimaond


2010 yılında yapılan Carpediem Diamond Sakarya, Adapazarı bölgesinde, Avrupa’nın en uzun ikinci kumsalında, Orman ve denizin birleştiği eşsiz doğal güzellik içerisinde, dünyanın en büyük ikinci longoz ormanı OLAN ACARLAR LONGOZUNUN kenarında yer almaktadır.


Tesiste bulunan ala carte restaurant, açık restaurant, kapalı restaurantta yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Açık yarı olimpik yüzme havuzunda eğlenerek serinleme imkânı bulabileceksiniz. Ayrıca, deniz suyu Aquapark, 6 yetişkin 4 çocuk kaydırağımız bulunmaktadır. Havaalanına uzaklığı 140 kilometredir. En yakın yerleşim yeri Sakarya’dır.

Sizler Carpediem Resmi Web Sayfası Linkini Bırakıyoruz

https://www.carpediemdiamond.com/


TOKAT TERMAL  OTEL SULUSARAY KAPLICALARI


Tokat Termal İçin Hazırladığımız Özel Sayfadan İhtiyacınız Olan Bilgilere Ulaşabilirsiniz.

https://www.termal360.com/tokat-termal-sulusaray-kaplicalari.html


Karadeniz' de bulunan otellerin satılık ve kiralık devremülk ilanlarıda burada

https://www.termal360.com/karadeniz-bolgesi

İyi Tatiller Dileriz

Hemen ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Hemen İlan Ver!

Şimdi
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Hemen
Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.