Loading...
Giriş Yap İLAN VER

Hatay Erzin Kaplıcalarının Faydaları

Anasayfa Haber ve Duyurular Hatay Erzin Kaplıcalarının Faydaları
Sevdiklerinizle Paylaşın

Hatay Erzin Kaplıcalarının Faydaları

MEDENİYETLER BEŞİĞİ HATAY' IN NARENCİYE VE ŞİFALI KAPLICALARI İLE ÜNLÜ ERZİN İLÇESİ HER YIL ÇEVRE ŞEHİRLERDEN BİNLERCE ZİYARETÇİYİ KENDİNE ÇEKMEYİ BAŞARIYOR.YILLARDIR AĞIRLADIĞI KOMŞULARININ YANINDA YURT DIŞINDAN SAĞLIK AMAÇLI GELEN MİSAFİRLERİ İÇİN KONAKLAMA OLANAKLARI OLDUKÇA GENİŞLEMİŞ OLAN ERZİN KAPLICALARI ŞİFA DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR.


2015 Yılına kadar yalnız 850 yatak kapasitesine sahib Hatay Erzin kaplıcaları, açılan modern ve bir çok aktiviteye sahib Hattuşa Erzin İsos Termal ile ilçeyi bir cazibe merkezine çevirdi.Proje tamamlandığında 9 blok ,1100 oda ve 5500 yatak  kapasitesi olacak tatil köyü 2015 yılında 1. etabın tamamlanması ile birlikte dolup taşmaya başlamıştı.Şu an bitmiş olan 3 Blok ve 350 ye yakın oda sayısı ile 4 mevsim renkli tatil anlayışını sürdürüyor.


Açık ve kapalı havuzları,termal kaplıca havuzları,hamam, sauna & spa ve masaj konsepti çok sevildi.Çatı restorandaki manzara eşliğindeki alakart restoran ile havuz başında açık büfe restoran ile cafeleri ve eğlence merkezi tesisin devremülk sahiblerine ve günübirlik ziyaretçilere bölgenin en iyi alternatiflerini sunuyor.Aquapark ile su eğlencelerinin yanıda dileyenlere Burnaz Plajında Otele ait kum ve deniz imkanıda mevcut.Plajlara yaz aylarında günde 2 kez tesisin araçları ile ücretsiz gidiş gelişler yapmak mümkün.


Gaziantep, Hatay, İskenderun, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Mersin ve Adana başta olmak üzere Hatay Erzin İsos Termal Otelden devremülk sahibi var.Halen devremülk satışları devam eden tesisten 2. el devremülk almakta seçenekler arasında.Dileyenler için buraya Satılık Hattuşa Erzin İsos Termal Devremülk ilanlarına ulaşabilmeniz için Link bırakıyoruz.

https://www.termal360.com/satilik/devremulk/akdeniz-bolgesi-hattusa-erzin-isos-termal-otel


Konaklama ihtiyaçları doğrultusunda projelendirmesi yapılan Hattuşa Erzin İsos Termal Otelin bu bölgedeki kaplıca suyunun faydaları ile doğrudan ilgilidir. 1940 lı yıllardan bu yana dikat çeken kaplıca suyu günümüze gelene kadar birçok insan için şifa dağıtmıştı. Kaplıca suyunun sıcaklığı ortalama 24 'C olduğundan ve içerisinde arsenik olmadığından rahatlıkla içilebilir ve banyo yapılabilir sular sınıfına girmekte. Sülfat, Magnezyum, Kalsiyum, Karbondioksit, Bromür ve Yüksek oranda bulunan Bikarbonat mineralleri vücut hasarlarının giderilmesinde ve hücrelerin yenilenmesinde etkili olduğu değerlendiriliyor.


Hatay Erzin Kaplıcalarında bulunan şifalı sularıdan yıllardır faydalanan insanlar; sindirim sistemi, böbrek ve idrar yolu rahatsızlıkları, metabolizma bozuklukları ve romatizmaya kadar bir çok hastalığa şifa olduğunu düşünüyorlar.Her yıl Erzin kaplıcalarına gelmeği alışkanlık haline getirmiş olan tatilciler kaplıca sularını hem içmece hem banyo şeklinde kullanabildiklerinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ediyorlar.İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı Çekmece Nükleer Araştırma Enstitüsü' nün yaptığı araştırma sonucu Erzin Kaplıcalarındaki şifalı termal içmece sularının sağlığa olumlu etkiler yaptığı kanıtlanmış bulunuyor.


Çevre illerden çok iyi tanınan Hatay Erzin Kaplıcaları; Yurt içi ve Yurt Dışından daha fazla ziyaretçiyi ağırlamak için bekliyor.

Okumaktan Hoşlanabileceğiniz Bir Blog Yazımızı Ekliyoruz.

https://www.termal360.com/prof-dr-canan-karatay-in-kaplica-onerileri.html

 


Hemen ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Hemen İlan Ver!

Şimdi
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Hemen
Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.