Loading...
Giriş Yap İLAN VER

DEVREMÜLK ALIM SATIM NASIL YAPILMALI

Anasayfa Yazılar DEVREMÜLK ALIM SATIM NASIL YAPILMALI
Sevdiklerinizle Paylaşın

DEVREMÜLK ALIM SATIM NASIL YAPILMALI

DEVREMÜLK ALIM SATIM NASIL YAPILIR

Sahib olmak istediğiniz devremülkü 2. elden devir almak isteyenlerin yapması gereken şeyler nelerdir

Devremülkün ne olduğunu diğer blog yazılarımızdan ayrıntılı şekilde okuduğunuzu düşünüyoruz. ( https://www.termal360.com/devremulk-uyeligi-nedir.html ) ( https://www.termal360.com/devremulk-nedir-termal360.html )

Satın almak istediğiniz 2. el devremülk için emin olduğunuzda fiyat konusunda anlaşmanızı sağlayınız.Devir işlemlerine başlamadan pazarlık işlemini bitirmiş olmalısınız.Sözleşmenin tesis tarafından devri tamamlanmadan ve varsa tapu devri yapılmadan ödemenizi tamamlamanızı önermiyoruz.

Sahib olmak istediğiniz devremülk için tesise ulaştığınızda bilmediğiniz yeni bilgilerle karşılaşma durumu yaşamamanız için belirttiğimiz bir konu ödeme tamamlamamak.Örneğin borcu olan bir sözleşme yada daire blok bilgilerini tesiste teyit etmeniz gerekebilir.


Tapu işlemleri için gerekli evraklar, nüfus cüzdanı fotokopisi ile 4 fotoğraf ile ikametgah lazım olacaktır.Tapu deviri yapıldıktan sonra tesiste sözleşmenin adınıza yeniden düzenlenmesini isteyiniz.Sözleşme deviri sırasında kimi tesisler devir ücreti talep ederlerken kimileri devir ücreti talep etmemektedirler.Bunu dikkate alarak tesis ile iletişime geçerek sözleşmeyi devir etmeniz yada almanız halinde ne kadar bir bütçe ayırmanız gerektiğini netleştirin.

Devir ücreti konusuna 2. el devremülk satışlarında tarafların tapu bedeli dışında kalan bu masrafın karşılıklı olarak baştan kimin ödeyeceği konusunu belirlemeleri gerekir.Tesislerin talep ettiği devir ücretlerindede pazarlık yapmanıza her hangi bir engel yoktur.Genellikle gözlemlediğimiz devir ücretlerinin iki taraf arasında eşit bölüşmedir.


Devremülk devir işlemleri tamamlanmadan dönem kontrolünüzü yapmayı ihmal etmeyin.Sahib olduğunuz tapu ile kullanım tarihleriniz uyumlu olmalı.Devir tamamlandıktan sonra geri dönüp istemiyorum demeniz uygun olmayacaktır ve kabul edilemez.2. el aldığınız bir devremülk için tesisten iade gibi bir istekte bulamazsınız.Yeniden bir başkasına devir edebilirsiniz.

2. el yerine tesisin kendisinden devremülk alıyorsanız sözleşmeyi noterden tasdik ederek tapu süresi sözleşmede net tarih ile belirtilmiş olmasına özen gösteriniz.


2. El devir alacağınız bir devremülkü tüm kullanım haklarına sahib olmuş olursunuz.Ücretsiz hizmetlerden indirimli aktivitelere kadar tamamı hak sahibine geçer.Günübirlik Kullanım haklarıda aynı şekilde devir alınmış olur.Devremülk tapu güvencesi ile çocuklarına ve torunlarına miras bırakılabilir.

Devremülk almak isteyenler için bir link bırakıyoruz

https://www.termal360.com/satilik/devremulk

Devremülk satmak isteyenler hemen ilan verebilirsiniz

https://www.termal360.com/ilan-olustur

İyi Tatiller Dileriz
Hemen ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Hemen İlan Ver!

Şimdi
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Hemen
Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.